09 Grudzień 2016 08:35:51
Nawigacja
 
BIP
 
Stowarzyszenie
 
Polecamy
 
Przetłumacz stronę
 
Foto chmurka
 
 
Wyjazd gimnazjalistów do teatru

Dnia 29 listopada 45 uczniów z klas I c, II c i III c gimnazjum pojechało do Gdańska  na przedstawienie teatralne  „Nić życia”, czyli mity greckie splątane w kłębku.

Był to innowacyjny spektakl oparty na mitach i wierzeniach starożytnych Greków.  Na scenie można było zobaczyć ,  m.in. Mojry- boginie losu,  Prometeusza, Heraklesa, Hadesa, Syzyfa, Dedala i Ikara , Atenę i Afrodytę. Scenografia, muzyka, efekty specjalne sprawiły, że uczniowie mogli się poczuć jak w antycznym amfiteatrze.

Opiekunowie:                                                                                                                                                            BarbaraSamaruk                                                                                                    MałgorzataCieszyńska                                                                                                                    Anna Sokołowska


Powrót


Wieczornica

 

17 listopada 2016r. wieczorem, gdy na dworze zapanowały już ciemności w Zespole Szkół w Przywidzu na patio hali widowiskowo – sportowej zgasły światła, a zebraną publiczność otoczyły dźwięki celtyckich instrumentów, wprowadzające w nastrój niepokoju sięgającego ciemności, potem rozległo się brzmienie czarodziejskiego fletu i Elfik obudził ze snu postacie ciemne, zagubione, szukające światła. To on przeprowadził zebranych przez pewną historię. Opowieść o miłości, stracie, nadziei i odzyskaniu wiary w ludzi, w świat, w miłość do drugiego człowieka.

Swego rodzaju tradycją w naszej szkole stało się, gdy nadejdzie listopad -  czyli miesiąc szczególny dla każdego Polaka, przygotowywanie Wieczornicy. Jest to montaż słowno- muzyczny, który objaśnia, przybliża i naświetla wybrany temat.

 W tym roku jej myśl przewodnia brzmiała:,, Niełatwo jest żyć, ale życie to magia”. Nie chodziło nam oczywiście o tzw. hokus- pokus, ale pokazanie widzom, że pomimo tego, że zdarzają się w naszej codziennej wędrówce trudne chwile, dni, a nawet tygodnie, to jednak codziennie spotykają nas też drobne przyjemności: promień słońca na listopadowym niebie, radosne cześć lub dzień dobry rano na korytarzu, uśmiech koleżanki czy kolegi, miłe dla ucha nuty słyszane w drodze do pracy, zabawna czapka lub kapelutek, który wywołuje uśmiech, na głowie nieznajomego. Wiele innych drobiazgów, które rozjaśniają szarości i ciemności – te fizyczne i te duchowe – czyli te krótkie, magiczne chwile, wpływające na nasze życie. Zatrzymajmy się na chwilę, przypomnijmy sobie te mgnienia czaru i radości, dostrzeżmy je i zatrzymajmy, schowajmy w sercu, żeby dawały nadzieję, radość i miłość do otaczającego nas świata.

Wiele wysiłku włożyliśmy w przygotowanie tego spektaklu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kilka układów choreograficznych przygotowali uczniowie. Opłaciło się, bo znów otrzymaliśmy oklaski na stojąco, co dla aktorów i ich opiekunów jest największą nagrodą.

Spektakl przygotowany przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Ewy Bradtke i p. Grażyny Bach – Żelewskiej przekazaliśmy publiczności z nadzieją, że każdy, kto go oglądał, rozejrzy się dookoła i zobaczy drugiego człowieka.

 

Ewa Bradtke

Grażyna Bach - Żelewska


Powrót


Zaproszenie na spotkanie

W dniu 29.11.2016r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Przywidzu odbędzie się spotkanie informacyjno-sprawozdawcze trójek klasowych, na które serdecznie zaprasza Prezes Stowarzyszenia \"Kreatywna szkoła\" Pan Michał Jasiński


Powrót


Odpowiedź szkoły na postawione problemy rodziców w nawiązaniu do debaty o oświacie.

 

 

 

Czytaj więcej


Bieg Niepodległości w Gdyni

Czytaj więcej


Wieczornica

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół w Przywidzu zapraszają wszystkich rodziców i mieszkańców gminy na Wieczornicę pt. "Życie to magia" w dniu 17.XI 2016 roku o godz. 17.00 w patio przy ul. Szkolnej 1. Po spektaklu, który zaprezentują uczniowie ZS Przywidz odbędzie się krótkie zebranie z dyrekcją szkoły a następnie wywiadówki w klasach z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy.


Powrót


Apele z okazji 11Listopada To jest Polska

To jest Polska- apel z okazji Święta Niepodległości

                Dnia 10 listopada w patio sali widowiskowo- sportowej odbył się apel z okazji Święta Niepodległości .  Program artystyczny został przygotowany  przez uczniów klas I B, II B, III B i C pod kierunkiem p. Barbary Samaruk i p. Ewy Kozuń.  W uroczystości wziął udział p. Marek Zimakowski-  Wójt Gminy Przywidz.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Akademia z okazji Dnia Niepodległości - „Uwolnić Polskę!”

 Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Akademię przygotowały Panie Justyna Borkowska oraz Ewa Zielińska, a występowali w niej uczniowie z klas V B oraz VI B.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej


Wojewódzka Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych CHłopców


    Po dwóch tygodniach od sukcesu w Sobowidzu, nasi Powiatowi Mistrzowie Chłopcy z Gimnazjum w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000 metrów, pojechali w dniu 19 października 2016 roku do Garczyna aby reprezentować naszą szkołę w Gimnazjadzie Wojewódzkiej. Tym razem poprzeczka była zawieszona już bardzo wysoko. Tego dnia do Garczyna zjechało 19 najlepszych sztafet z województwa pomorskiego, w tym ubiegłoroczni Mistrzowie Polski Gimnazjum nr 1 w Redzie. W sumie w zawodach wzięło udział ok. 1200 zawodniczek i zawodników w sześciu kategoriach. Nas w tym dniu najbardziej interesował bieg nr 4.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej


Dzień Seniora

Czytaj więcej