24 Styczeń 2017 01:51:32

Przetłumacz stronę

Foto chmurka

Spotkanie z rodzicami.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na bardzo ciekawe warsztaty w zakresie wiedzy na temat profilaktyki uzależnień ( dopalacze, narkotyki ) z emerytowaną policjantką ds ścigania i przestępczości nieletnich.
Warsztaty odbędą się dnia 12 stycznia 2017 roku w patio hali widowiskowo-sportowej ZS w Przywidzu o godz. 18.00
Po spotkaniu zapraszamy na krótkie wywiadówki klasowe z wychowawcami klas.
Ok. 19.30 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie trójek klasowych, na które serdecznie zaprasza prezes Stowarzyszenia \"Kreatywna szkoła\".

Zimowisko dla dzieci od 6-10 lat

Zapraszamy dzieci w wieku od 6-10 lat na półkolonie zimowe z programem profilaktyki zdrowotnej w terminach
I turnus od 16-20 stycznia od 9.00-15.00
II turnus od 26-30 stycznia od 9.00 - 15.00
W programie m.in wyjazd do Aquaparku i Loopys Word, zajęcia plastyczne, sportowe, rekreacyjne na świeżym powietrzu. Opłata - 110 zł/dziecka obejmuje wyżywienie ( 2 posiłki ), realizację programu, opiekę pedagogiczną. Zapraszamy!!!

Zimowisko w ramach Trójporozumienia

Zapraszamy młodzież gimnazjalną na zimowisko w ramach Trójporozumienia organizowane w naszej szkole w terminie od 16-20.01.2017. Bardzo ciekawy program zajęć sportowo-rekreacyjnych i integracyjnych, 2 wycieczki (Aquapark w Sopocie, Eksperyment, lodowisko, kręgle) Opłata -100 zł/ucznia ( realizacja programu, zakwaterowanie w szkole, całodzienne wyżywienie) Zgłoszenia do 10 stycznia. Ilość miejsc -20 Serdecznie zapraszamy!!!

Oferta zajęć -Nowoczesna edukacja w Gminie Przywidz

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć informatycznych, prowadzonych przez zewnętrzną firmę komputerową w czasie ferii zimowych. Zajęcia bedą się odbywały w godz. 8.00-13.15 ul. Szkolna 1 sala nr5
Szkoła Podstawowa - 16-20.01.2017
Gimnazjum - 26-30.01.2017
Zapisy do 10 stycznia w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

Życzenia

Pomyślności i sukcesów w Nadchodzącym Roku 2017, realizacji marzeń i pasji oraz dużo radości i zadowolenia

życzy Dyrektor Zespołu Szkół w Przywidzu

wraz z pracownikami.

Spotkanie z rodzicami

Dnia 15 grudnia 2016 roku o godz. 17.00 w patio hali widowiskowo-sportowej odbędzie się spotkanie z rodzicami na które serdecznie zapraszamy.
Porządek zebrania:
godz. 17.00 Jasełka i wspólne kolędowanie
godz. 18.00 ogólne zebranie z dyrektorem szkoły
godz. 18.30 wywiadówki z wychowawcami klas: propozycje ocen, zagrożenia, sprawy wychowawcze.

Wyjazd gimnazjalistów do teatru

Dnia 29 listopada 45 uczniów z klas I c, II c i III c gimnazjum pojechało do Gdańska  na przedstawienie teatralne  „Nić życia”, czyli mity greckie splątane w kłębku.

Był to innowacyjny spektakl oparty na mitach i wierzeniach starożytnych Greków.  Na scenie można było zobaczyć ,  m.in. Mojry- boginie losu,  Prometeusza, Heraklesa, Hadesa, Syzyfa, Dedala i Ikara , Atenę i Afrodytę. Scenografia, muzyka, efekty specjalne sprawiły, że uczniowie mogli się poczuć jak w antycznym amfiteatrze.

Opiekunowie:                                                                                                                                                            BarbaraSamaruk                                                                                                    MałgorzataCieszyńska                                                                                                                    Anna Sokołowska

Wieczornica

17 listopada 2016r. wieczorem, gdy na dworze zapanowały już ciemności w Zespole Szkół w Przywidzu na patio hali widowiskowo – sportowej zgasły światła, a zebraną publiczność otoczyły dźwięki celtyckich instrumentów, wprowadzające w nastrój niepokoju sięgającego ciemności, potem rozległo się brzmienie czarodziejskiego fletu i Elfik obudził ze snu postacie ciemne, zagubione, szukające światła. To on przeprowadził zebranych przez pewną historię. Opowieść o miłości, stracie, nadziei i odzyskaniu wiary w ludzi, w świat, w miłość do drugiego człowieka.

Swego rodzaju tradycją w naszej szkole stało się, gdy nadejdzie listopad -  czyli miesiąc szczególny dla każdego Polaka, przygotowywanie Wieczornicy. Jest to montaż słowno- muzyczny, który objaśnia, przybliża i naświetla wybrany temat.

W tym roku jej myśl przewodnia brzmiała:,, Niełatwo jest żyć, ale życie to magia”. Nie chodziło nam oczywiście o tzw. hokus- pokus, ale pokazanie widzom, że pomimo tego, że zdarzają się w naszej codziennej wędrówce trudne chwile, dni, a nawet tygodnie, to jednak codziennie spotykają nas też drobne przyjemności: promień słońca na listopadowym niebie, radosne cześć lub dzień dobry rano na korytarzu, uśmiech koleżanki czy kolegi, miłe dla ucha nuty słyszane w drodze do pracy, zabawna czapka lub kapelutek, który wywołuje uśmiech, na głowie nieznajomego. Wiele innych drobiazgów, które rozjaśniają szarości i ciemności – te fizyczne i te duchowe – czyli te krótkie, magiczne chwile, wpływające na nasze życie. Zatrzymajmy się na chwilę, przypomnijmy sobie te mgnienia czaru i radości, dostrzeżmy je i zatrzymajmy, schowajmy w sercu, żeby dawały nadzieję, radość i miłość do otaczającego nas świata.

Wiele wysiłku włożyliśmy w przygotowanie tego spektaklu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kilka układów choreograficznych przygotowali uczniowie. Opłaciło się, bo znów otrzymaliśmy oklaski na stojąco, co dla aktorów i ich opiekunów jest największą nagrodą.

Spektakl przygotowany przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Ewy Bradtke i p. Grażyny Bach – Żelewskiej przekazaliśmy publiczności z nadzieją, że każdy, kto go oglądał, rozejrzy się dookoła i zobaczy drugiego człowieka.

Ewa Bradtke

Grażyna Bach - Żelewska

Zaproszenie na spotkanie

W dniu 29.11.2016r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Przywidzu odbędzie się spotkanie informacyjno-sprawozdawcze trójek klasowych, na które serdecznie zaprasza Prezes Stowarzyszenia \"Kreatywna szkoła\" Pan Michał Jasiński